+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Глюкозамін сульфат

Що таке глюкозамін сульфат

Глюкозамін – це аміноцукор, який природним чином виробляється організмом. Це один із будівельних блоків хряща, хоча він також є компонентом інших тканин і виділень організму. Він вважається одним із найпопулярніших агентів, які зазвичай використовують для підтримки правильного функціонування суглобів. За тривалого прийому препаратів із глюкозаміном люди відчувають помітне поліпшення роботи суглобів і відзначають зменшення болю.

Як діє глюкозамін сульфат

Точний механізм дії глюкозаміну досі повністю не вивчений. Однак точно відомо, що він чинить благотворний вплив скрізь, де є сполучна тканина, тобто суглоби, кровоносні судини, волосся і нігті. Це пов’язано з тим, що глюкозамін є попередником синтезу глікозаміногліканів, які, серед інших, відповідають за регенерацію ушкоджених хрящів, підтримання правильної структури кровоносних судин, стимулювання росту волосся завдяки стимуляції його матриксу.

 

Найбільш широко обговорюваною дією глюкозаміну є його вплив на суглоби. Ця сполука присутня в хрящі у високих концентраціях, вона може полегшити захворювання, пов’язані з остеоартритом, і в цьому напрямку було проведено низку досліджень. Було показано, серед іншого, що глюкозамін сульфат:

 

– знижує активність окремих ферментів, які беруть участь у деградації суглобового хряща;

– може використовуватися хрящовими клітинами (хондроцитами) для синтезу глікозаміногліканів і глікопротеїнів;

– чинить протизапальну дію за рахунок пригнічення синтезу прозапальних факторів.

 

Застосування глюкозаміну насамперед обмежується гальмуванням розвитку захворювання і полегшенням больових симптомів. Однак це не засіб, здатний повернути назад дегенеративні зміни, особливо якщо вони запущені.

 

Глюкозамін також знижує активність деяких ферментів, що відіграють роль у деградації суглобового хряща (матриксних металопротеаз). Дослідження показали, що в хрящовій тканині, ураженій остеоартрозом (дегенерацією), репараційні процеси не протікають належним чином – клітини хондроцитів, що діляться, не доходять до пошкоджених ділянок хряща. Існує низка досліджень, що підтверджують позитивний вплив сульфату глюкозаміну на дегенеровані клітини хряща. Вони припускають, що залежно від дози застосування глюкозаміну сульфату покращує регенерацію уражених тканин, зменшує біль, пов’язаний з остеоартритом, і пригнічує активність прозапальних цитокінів.

Кому не рекомендується вживати глюкозамін сульфат

До основних протипоказань до застосування глюкозаміну належать:

 

– гіперчутливість або алергія на глюкозамін;

– підтверджена алергія на молюсків;

– кардіологічні проблеми, зокрема порушення провідної системи серця та серцева недостатність.

 

Хоча одне дослідження показало, що глюкозамін не збільшує ризик вад розвитку плода, його не рекомендується приймати жінкам у першому триместрі вагітності та в період грудного вигодовування.

У якому дозуванні застосовувати глюкозамін сульфат

Глюкозамін синтезується організмом у кількості 4-20 г/добу. Прийом глюкозаміну в рекомендованій дозі 1500 мг викликає видиме підвищення його концентрації. Дослідження також підтверджують, що застосування подвійної дози (3000 мг) невиправдане, оскільки суттєво не змінює концентрацію глюкозаміну в крові. Було оцінено, що зазвичай використовувана доза 1500 мг достатня для досягнення терапевтичного ефекту, а її збільшення не змінює результатів лікування. 

 

Однак дуже важливо, що терапевтичний ефект підтверджено тільки щодо сульфату глюкозаміну. Умовою досягнення терапевтичного ефекту є, звісно ж, систематичне і тривале застосування препаратів у дозі 1500 мг/добу. Ефективність добавок, що містять інші сполуки глюкозаміну, неясна.

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ