Фолієва кислота
Що таке фолієва кислота
Фолієва кислота є одним із найважливіших компонентів для нормального розвитку організму людини. Вітамін В9 може самостійно синтезуватися за допомогою мікрофлори кишківника, але вироблення відбувається в малих дозах. Це означає, що людина повинна забезпечувати додаткові джерела цього компонента. Оскільки, раціон звичайної людини не відрізняється прямою насиченістю, дефіцит фолієвої кислоти дуже часто можна зустріти майже у кожної людини. Для нормалізації ситуації, рекомендується приймати додаткові добавки.
Який принцип дії фолієвої кислоти
Вітамін потрапляє в організм і там відбувається його трансформація в тетрагідро фолієву кислоту – це саме та речовина, без якої не обходиться велика кількість процесів, пов’язаних з метаболізмом. Компонент просто необхідний для нормального розвитку мегалобластів і нормобластів. Під час вагітності фолієва кислота потрібна для утворення нервової трубки у плода – це забезпечить потрібний розвиток плаценти. У період вагітності вживання додаткової фолієвої кислоти досить важливе, адже за допомогою цього ризик розвитку патологій автоматично зменшується. Чоловікам, у яких підозрюється безпліддя, також рекомендується вживати вітаміни. Після вживання фолієвої кислоти, в крові утворюється найвища концентрація через 30 хвилин.
Для чого потрібна фолієва кислота?
Не секрет, що фолат бере участь у життєво важливих процесах в організмі людини. Кислота використовується для підтримки нормального стану і цілісності мембран, своєчасного поділу клітин, детоксикації організму, збалансування гормонів. Також компонент сприяє перетворенню вуглеводів на енергію. Це дуже цікавить бодібілдерів, адже застосування кислоти допомагає позбутися зайвого жиру в організмі. Фолат сприяє підтримці нормального психічного здоров’я та розвитку міцного імунітету. Речовина позитивно впливає на стан серцевої системи та зміцнює стінки судин. Додаткове вживання вітамінів може покращити загальне самопочуття. Додаткове вживання фолієвої кислоти допомагає контролювати рівень гомоцистеїну. Занадто високий рівень цієї речовини в крові стає причиною виникнення захворювань серцевої системи і судин. Для уникнення такої проблеми, кислота взаємодіє з вітамінами В6 і В12 в організмі людини.
Які наслідки дефіциту фолієвої кислоти в організмі
Нестача фолієвої кислоти може спричинити певні проблеми зі здоров’ям. З дуже важкими наслідками можуть стикатися жінки. У них це проявляється у формі проблем із плодом і процесом вагітності. Отже, основними наслідками дефіциту є:
– викидні;
– аномалії плода;
– мегалобластна анемія;
– важка форма депресії;
– безсоння;
– поява зайвої ваги;
– підвищена сонливість;
– безпліддя;
– хронічна втома;
– порушення пам’яті.
Важливо розуміти, що дефіцит цього мікроелемента – один із найчастіших видів авітамінозу серед населення зараз. Так, є продукти, які допоможуть підвищити кількість вітаміну в організмі. Як правило, лікар має сам скласти ідеальний раціон з урахуванням потреб конкретного пацієнта.
У яких продуктах міститься фолієва кислота
У раціон варто ввести низку продуктів, які багаті на фолат. Як правило, медики рекомендують вживати більше печінки. Тут підійде яловича, куряча або свиняча. Також дуже корисною є зелена спаржа. Сочевиця, зелень петрушки, шпинат і салат є чудовими джерелами вітамінів та інших корисних мікроелементів. Правильним рішенням буде разом із професіоналом скласти свій раціон, щоб уникнути можливого надлишку. Вважається, що новий список продуктів, що вживаються, не допоможе повністю відновити велику нестачу. Для цього потрібно вдатися до використання додаткових таблеток з фолієвою кислотою. Приймати їх потрібно тільки після рекомендації лікаря.
Також фолієву кислоту можна знайти в спецалізованному спортивному харчуванні від MST Nutrition.
Кому не можна вживати фолієву кислоту?
Існують певні категорії людей, яким заборонений додатковий прийом фолієвої кислоти. Наприклад, якщо у людини є індивідуальна непереносимість до інших компонентів у складі. Дуже акуратно потрібно ставитися до можливості початку курсу, якщо у вас є злоякісні новоутворення або гостра анемія. Невилікуваний дефіцит колабміну також є прямим протипоказанням до вживання капсул з фолієвою кислотою.