Бромелайн
Що таке бромелайн
Бромелайн – це фермент, що міститься в ананасі, основна функція якого – розщеплення пептидних зв’язків. Це означає, що він бере участь у перетравленні білка. Крім того, бромелайн сприяє розщепленню жирів і крохмалів, що призвело до його частого використання в засобах для схуднення. Доступний у магазинах препарат зазвичай отримують зі стебла ананаса, тому він відрізняється від ферменту, що міститься в плодах. Ці добавки здебільшого виробляють на Тайвані, в Японії та в Гімалаях.
Якими ефектами володіє бромелайн
Бромелайн – фермент, що має безліч цілющих властивостей. Однією з них є підтримка процесу загоєння ран. Дехто вважає, що завдяки цьому ферменту рани загоюються вдвічі швидше. Завдяки своїм властивостям бромелайн зменшує набряки та болі, що виникають унаслідок травм або пошкоджень м’язів. Він також виявляється дуже корисним під час лікування опіків і ран іншого походження.
Бромелайн також допомагає в лікуванні, а точніше в полегшенні запалення сечовивідних шляхів. Він також впливає на серцево-судинну систему завдяки своїй здатності знижувати схильність тромбоцитів до злипання. З цієї причини його часто використовують для лікування захворювань цієї системи, а також для профілактики у людей, які перебувають у групі ризику щодо ішемічної хвороби серця і тромбозів. Слід мати на увазі, що бромелайну, на відміну від синтетичних препаратів, потрібен час, перш ніж він почне діяти, тому що глибше захворювання, то більше часу потрібно, перш ніж його наслідки будуть пом’якшені.
Бромелайн також може бути засобом полегшення симптомів астми і хронічного бронхіту, оскільки знижує щільність слизу, що затримується в бронхах. Це також причина, через яку цей фермент дедалі частіше використовують під час лікування синуситу. Бромелайн чинить аналогічний заспокійливий ефект у разі РА, тобто ревматоїдного артриту.
Кому потрібно вживати бромелайн
Травлення – це процес в організмі, який вимагає найбільшої активності ферментів. Бромелайн же – це фермент, що розщеплює білок, який, своєю чергою, якщо не перетравлюється, може спричинити кишкові розлади, а також накопичення токсичних речовин в організмі. Цей елемент також відповідає за розщеплення жирів і перетравлення цукрів. Саме ця властивість зробила бромелайн частиною засобу для схуднення. Особливо рекомендується людям зі схильністю до повноти, а також тим, хто веде менш активний спосіб життя. Його також залюбки використовують спортсмени завдяки позитивному впливу на суглоби та м’язи, а також дії проти травм чи запалень, характерних для активного способу життя.
У косметичній сфері бромелайн має не менш широкий спектр дії, а саме:
– вирівнює колір обличчя;
– прискорює загоєння прищів;
– заспокоює прищі та освітлює плями пост-акне;
– дуже добре очищає шкіру.
Таким чином, цей фермент є одночасно ліками і дуже хорошим косметичним засобом.
Які побічні ефекти бувають від бромелайну
Вважається, що найоптимальніша для здоров’я порція – 500 мг, яку приймають за 30-денний курс лікування. Побічні ефекти від прийому бромелайну дуже рідкісні навіть у разі використання набагато більших кількостей цього ферменту під час зовнішніх добавок. Здебільшого вони вражають чутливих людей, у яких можуть виникнути алергічні реакції та подразнення шкіри. Припинення прийому препарату призводить до спонтанного зникнення побічних ефектів.
Таким чином, бромелайн є дуже хорошою речовиною, що сприяє схудненню та підтримує загальний стан здоров’я організму. Однак перед його застосуванням слід бути готовим до того, що ефект не буде негайним.
Як приймати бромелайн
Препарати, що містять бромелайн, можна знайти в аптеках, магазинах, що спеціалізуються на продажі БАДів, магазинах трав і в інтернет-магазинах. Випускається у формі капсул, таблеток або крему (для зовнішнього застосування). Він доступний як “соло”, так і в поєднанні з іншими фітонутрієнтами, такими як папаїн або кверцетин.
Дозування варіюється залежно від мети застосування препарату (рекомендується застосовувати від 80 до 400 мг двічі або тричі на день), а також часу прийому. Якщо ми використовуємо бромелайн для поліпшення травлення, його слід приймати під час їди. Якщо ж з протизапальною метою, то рекомендується вживати натщесерце.