+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Целюлоза мікрокристалічна (Е460)

Що таке мікрокристалічна целюлоза – Е460

Мікрокристалічна целюлоза – це речовина з розряду полісахаридів, яка є базою для клітинних оболонок рослин. Е460 виступає в ролі стабілізуючого елемента в багатьох продуктах харчування, а також не допускає злежування і утворення грудок у харчовій дрібній текстурі. Сировиною для отримання целюлози виступають задерев’янілі волокна висохлих рослин. У середовищі фахівців вона згадується абревіатурою МКЦ.

Як “працює” мікрокристалічна целюлоза Е460?

Целюлоза мікрокристалічна застосовується, наприклад, у складі спортивного харчування від MST Nutrition. У людському організмі цей елемент являє собою, по суті, своєрідний баласт, тому що він:

 

– не всмоктується;

– не засвоюється;

– істотно знижує рівень калорій без зміни органолептичних властивостей харчового продукту. 

 

З огляду на те, що, як добавка, Е460 не вважається небезпечною для здоров’я, то допустима добова норма її споживання не позначена.

 

Мікрокристалічна целюлоза застосовується для очищення кишечника. У шлунку вона працює, як сорбент, за допомогою якого природним чином виводяться всі шлаки і токсини. 

 

Приваблива вона особливо для жінок, як засіб для схуднення, діючи в цьому разі в ролі клітковини. Насичуючись рідиною, її волокна набухають, після чого мозок отримує сигнал про насичення організму. При цьому відчуття ситості залишається на досить тривалий термін.

Навіщо потрібна мікрокристалічна целюлоза Е460?

Сфера застосування цієї добавки досить широка. Перш за все, целюлоза використовується в харчовій промисловості, як стабілізатор готової продукції. Вона входить до складу молочних виробів, які мають невелику калорійність. Крім того, Е460 застосовується кондитерами та хлібопекарями, додається в соуси.

 

Крім харчової промисловості, цей компонент використовують:

 

– у ролі наповнювача лікарських препаратів у медичному секторі; 

– в адгезивних стоматологічних матеріалах;

– у санітарних серветках;

– у косметичних засобах – таких, як креми, фарби, емульсії та багато іншого.

 

Незамінна добавка і в хімічній промисловості. Вона потрібна, як згущувач під час формування пористих матеріалів, тому її використовують у виробництві латексу, поліуретану, кераміки та багато іншого.

Які наслідки дефіциту мікрокристалічної целюлози в організмі

Цей елемент позитивно впливає на обмінні процеси організму, забезпечуючи нормалізацію роботи шлунково-кишкового тракту. У спеціалізованій літературі вказані факти про сприятливий її вплив на запобігання доброякісних і злоякісних новоутворень. Недостатня наявність в організмі цього елемента загрожує такими наслідками:

 

– погіршення метаболізму;

– інтоксикація;

– дисбаланс рівня холестерину і цукру в крові;

– поява зайвої ваги;

– погіршення роботи травної системи і шлунка;

– зниження працездатності та фізичної витривалості;

– погіршення імунітету.

 

Потрібно пам’ятати, що під час приймання цієї добавки тривалість і доза речовини визначається гастроентерологом, з урахуванням кожного індивідуального випадку. 

У яких продуктах міститься мікрокристалічна целюлоза Е460?

Цей елемент знаходить досить ефективне застосування в харчовій промисловості. Знайти позначення про наявність цієї “ешки” можна на етикетках таких продуктів:

 

– різноманітна випічка;

– морозиво;

– кетчупи, соуси і майонези;

– збиті вершки для кондитерського цеху і для продажу;

– молочні сири тверді;

– начинки з фруктів і ягід, яким потрібна стабільність при нагріванні;

– ковбасні вироби – сосиски, сардельки, молочні сорти;

– консерви з м’яса.

 

Е460 – один із небагатьох стабілізаторів, які не шкідливі для людини, а тому цей інгредієнт дозволений для використання в усьому світі. 

Кому не можна вживати мікрокристалічну целюлозу Е460?

Оскільки ця речовина характеризується повністю натуральним походженням, то її цілком можна вважати повністю нешкідливою. У деяких випадках до побічних факторів відносять:

 

– метеоризм;

– запори;

– відчуття “каменю” в шлунку;

– проблеми з травним трактом.

 

Водночас не рекомендовано вживання целюлози вагітним жінкам і матусям, які годують груддю. Варто обмежити прийом тим, у кого є серйозні проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ