+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0

ПЕРЕВАГИ ХОЛОДНОГО ДУШУ

Автор: Доктор Ерік Берг

Сьогодні ми поговоримо про сім переваг холодного душу. Лікування холодом називається кріотерапія. При кріотерапії вас поміщають у кріокамеру на невелику кількість часу, тому що в ній дуже холодно – від 2 до 5 хвилин. Ця концепція полягає в понятті гормезис. Що це таке? Ця ситуація, у якій ви отримуєте невелику чи помірну дозу стресу для створення позитивного ефекту. Це називається горметичний ефект. Насправді, це механізм виживання, який існував століттями. Подумайте про те, наскільки часто в минулому людський організм відчував голод і холод, голодував і мерз. І як він згодом пристосовується, це закладено в генах, тому двадцятихвилинний холодний душ може збільшити вироблення норадреналіну на 200-300%. І коли збільшується вироблення цього нейротрансмітера наднирковими залозами та іншими частинами тіла, можна значно зменшити запалення, збільшити антиоксидантні мережі, включаючи глутатіон, покращується здатність до детоксикації до захисту від пошкоджень днк. Також зростає кількість мітохондрій, чим їх більше, тим більше генерується енергії. І це чудово!

Якщо якийсь час приймати холодний душ, це надає сил. Також зростає кількість т-клітин. Ці клітини допомагають у профілактиці проти інфекцій, вірусів та навіть бактерій. Ви думаєте, що через холод ви занедужаєте, але ви перебуваєте в холоді протягом короткого часу. Я завжди раджу починати приймати холодний душ із 30 секунд або хвилини і поступово збільшувати час. Потім можна включити гарячу воду і чергувати. Це може бути досить боляче, тому варто поступово діяти.

Плюси холодного душу:

– зменшує біль у м’язах;

– зменшується біль у суглобах;

– швидке відновлення після тренування чи спортивної травми;

– зменшується запалення в цілому;

– підвищується когнітивна функція;

– підвищується загальний настрій;

– може прискорити метаболізм.

 

Я знаю, холодний душ, останнє, про що думають ті, хто хоче схуднути, але це може трохи прискорити метаболізм. Звичайно, потрібно практикувати кето та інтервальне голодування, щоб все спрацювало.

Загалом це плюси прийому холодного душу. Напишіть у коментарях, чи використовували ви коли-небудь холод з лікувальною метою?

×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ