+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Лікування ожиріння – які варіанти?

Ожиріння є хронічним та рецидивуючим захворюванням. Воно визначається як надмірне накопичення жирової тканини і найчастіше діагностується з ІМТ (індекс маси тіла), який становить 30 і більше.

Ожиріння – серйозне захворювання, яке, якщо його не лікувати, призводить до багатьох ускладнень. Це наслідок хронічно позитивного енергетичного балансу, що призводить до збільшення маси тіла переважно жирової тканини. Ожиріння не проходить саме собою і часто вимагає тривалого комплексного лікування.

Ожиріння – причини, ускладнення

Безпосередня причина ожиріння – постійне перевищення енергетичних потреб. Однак цей надлишок калорій часто має коріння у розладах, проблемах, які необхідно вирішувати насамперед.

Причини ожиріння, пов’язані з харчуванням, що призводять до збільшення ваги, включають:

  • хаотичне, нерегулярне харчування;
  • несвідоме споживання калорій.

Спосіб життя, який ведуть багато людей (багатогодинна сидяча робота, життя «на бігу»), може сприяти споживанню висококалорійних, оброблених харчових продуктів та низьким витратам енергії (низька фізична активність протягом дня). Найчастіше це поєднується зі зняттям увечері стресу, накопиченого протягом дня, у вигляді прийому їжі.

Є багато інших причин, які можуть сприяти збільшенню ваги. Однак найчастіше причина ожиріння пов’язана з неправильним способом життя, тому лікування ожиріння передбачає передусім:

  • зміна навичок харчування;
  • збільшення фізичної активності;
  • управління стресом та режимом сну.

Ожиріння, як і будь-яке інше захворювання, необхідно лікувати, щоб запобігти небезпечним ускладненням.

Люди з ожирінням частіше страждають на такі захворювання, як гіпертонія, діабет 2 типу, порушення ліпідного обміну, інсульт, серцевий напад, захворювання суглобів, деякі види раку.

Більш того, ожиріння суттєво погіршує якість життя та негативно впливає на психічне здоров’я та благополуччя. Будь-яка аномальна маса тіла (недостатня маса тіла, надмірна маса тіла, ожиріння) знижує чоловічу та жіночу фертильність.

Зміна способу життя

Основою лікування ожиріння є немедикаментозне лікування, тобто. дієтотерапія, збільшення фізичної активності та зміна звичок та поведінки щодо здоров’я, які спрямовані на зниження маси тіла, особливо жирової тканини.

Основою дієтотерапії при ожирінні має бути дієта з дефіцитом калорій. Щоб отримати такий дефіцит, вам необхідно розрахувати свою загальну швидкість метаболізму (CPM), тобто кількість енергії, необхідну для підтримки поточної ваги тіла. З цієї величини слід відібрати від 500 до 1000 ккал, тобто. Створити дефіцит калорій.

Для лікування ожиріння зазвичай недостатньо «просто» менше їсти. Лікування ожиріння – це довгостроковий процес, який включає постійні зміни в звичках харчування та інших елементах способу життя. Тільки з цієї причини не варто якийсь час сидіти на голодуванні чи інших чудодійних дієтах. Ожиріння – це рецидивне захворювання, тому вам необхідно навчитися нового, здоровішого способу життя.

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ