+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Гідролізований колаген – основа міцності суглобів та зв’язок спортсменів

Одним із негативних наслідків сучасного способу життя великих груп населення є гіподинамія. Це основна причина того, що все більше і більше людей скаржаться на біль у суглобах та зниження їхньої рухливості.

Неправильне навантаження на суглоби при виконанні важких фізичних навантажень та заняття багатьох видами спорту також можуть виявитися причиною розвитку негативних процесів в опорно-руховому апараті. Його захворювання серйозно погіршують якість життя та здатні призводити до інвалідності.

Слід нагадати, що з кожному русі суглоби людини отримують мікроскопічні травми і потроху стираються. Природне відновлення клітин хрящових і сполучних тканин відрізняється тривалістю, й у ряді випадків цей процес відбувається набагато повільніше, ніж руйнування.

Однією з важливих умов підтримки суглобів і зв’язок у нормальному здоровому стані є своєчасна профілактика, спрямована на запобігання негативному впливу надмірного фізичного навантаження або, навпаки, її тривалої відсутності на опорно-руховий апарат.

Одним із основних структурних компонентів скелета людини, тобто його кісток, сухожиль, зв’язок, є білок – колаген. Колаген – найпоширеніший білок в організмі людини, і його частка становить близько 30% від загальної кількості білків.

Слово «колаген» має грецьке коріння і походить від «cola» – клей і «genno» – що народжує, у зв’язку з чим у «вільному» перекладі його можна трактувати як «скелет, що склеює». Зв’язки з’єднують кістки кістяка один з одним, а сухожилля прикріплюють м’язи до кісток.

Колаген відноситься до фібрилярних, тобто мають ниткоподібну будову, білків і забезпечує міцність та еластичність сполучних тканин в організмі людини. Він входить також до складу синовіальної (внутрішньосуглобової) рідини, яка зменшує тертя в елементах суглобів, що рухаються. Колаген формує також основу шкірних покривів людини.

У чистому вигляді колаген є білим або з сіруватим відтінком порошок, що майже не має смаку. За своїм зовнішнім виглядом порошкоподібний колаген нагадує борошно чи сухе молоко.

Для розвитку фізичної сили спортсмени приділяють найпильнішу увагу зростанню м’язової маси. При цьому необхідність і важливість одночасного підвищення міцності кісток, суглобів, сухожиль, хрящів та інших сполучних тканин може випадати з поля зору.

Розвиток тільки м’язової системи в результаті інтенсивних швидкісно-силових вправ може, однак, призводити до виникнення дисбалансу між силою м’язів та міцністю сухожиль та інших сполучних тканин. В результаті в точках прикріплення зв’язок до кісток може початися запальний процес. Він протікатиме спочатку повільно і відносно непомітно, але потім виявлятиметься все частіше і частіше і не тільки під час фізичних вправ.

У звичайних умовах колаген постійно синтезується організмом, і цієї кількості виявляється цілком достатньо задоволення потреб звичайної людини. Однак для спортсменів, чиє тіло часто зазнає екстремальних навантажень, його може вже не вистачати.

Наслідком цього буде витончення хрящових тканин, втрата еластичності суглобів та зв’язок та підвищена травматичність. Кому, як не спортсменам, знати, наскільки тендітними можуть проявляти себе суглоби і навіть кістки!

Зменшення гнучкості та рухливості в суглобах з віком також є наслідком нестачі колагену та уповільненої швидкості його регенерації у сполучних тканинах.

З віком колаген витрачається, але не відшкодовується. Після 30 років частина колагену в організмі починає губитися зі швидкістю приблизно 1% на рік. Після досягнення цього віку наслідки цього процесу починають виявлятися наочно.Ми починаємо відчувати нездужання та болі в суглобах, зменшується м’язовий тонус, фізична активність та витривалість знижуються, з’являються зморшки та відбувається втрата волосся. Одна з найпоширеніших теорій старіння пояснює всі ці процеси втратою природного колагену.

Тому можливість протистояти цим явищам шляхом додаткового споживання продуктів харчування, що сприяють заміщенню втраченої частини колагену в організмі, є дуже привабливою.

Синтез колагену в організмі – складний багатостадійний ферментативний процес, який має бути забезпечений достатньою кількістю вітамінів та мінеральних речовин. Цей процес не відрізняється високою швидкістю, у зв’язку з чим загоєння травм сполучних тканин та хрящів, особливо у дорослих людей, протікає завжди досить повільно.

Одним із ключових учасників цього процесу є вітамін C – аскорбінова кислота. При її дефіциті може відбуватися утворення аномального колагену більш рихлого. З цим пов’язується розвиток такої відомої тяжкої хвороби, як цинга. Відновлення балансу ферментів до нормального стану може призводити до повного лікування.

У зв’язку з цим у медицині та спортивному харчуванні широко використовуються гідролізати колагену, які отримують шляхом тривалої термічної обробки вихідного колагену або внаслідок його ферментативного гідролізу. У цих процесах відбувається руйнація молекулярних зв’язків у ланцюжку колагену і розпад її на безліч невеликих фрагментів, що вже легко перетравлюються – олігопептидів.

Гідролізат колагену найбільш високої якості одержують шляхом ферментативного гідролізу природного колагену, який проводять у м’яких умовах, що повністю зберігає його вихідний амінокислотний склад. Це означає, що гідролізати колагену містять весь необхідний набір будівельних елементів синтезу власного колагену.

Проведені наукові дослідження довели, що включення додаткової кількості вільних амінокислот та олігопептидів , що входять до складу гідролізатів колагену, до харчового раціону спортсменів статистично достовірно знижує ризик отримання травм м’язів, сухожиль, хрящів та зв’язок під час інтенсивних тренувань та при виконанні великих фізично.

Основною причиною цього позитивного впливу є посилення синтезу в організмі власного колагену із його вихідними характеристиками. Тому, якщо ви професійно займаєтеся пауерліфтингом або бодібілдінгом, то ваш раціон повинен обов’язково входити гідролізований колаген.

За відгуками спортсменів, додаткове споживання гідролізатів колагену надає реальну допомогу у досягненні високих спортивних результатів та прискоренні відновлення опорно-рухового апарату організму після інтенсивних тренувань та змагань.

Особливу роль колаген грає у запобіганні та зниженні інтенсивності больових відчуттів у суглобах та зв’язках під час та після великих фізичних зусиль.

На ринку спортивних добавок є перевірені продукти для суглобів та зв’язок у складі такі як:
– MST® Flex PRO,
– MST® Collagen for Joints FORTIGEL OptiMSM ,
– MST® Collagen Hydrolysed + Вітамін С.
Зазначені продукти є легкозасвоюваними, мають хондропротекторні, знеболювальні та протизапальні дії.

Гідролізований колаген, представлений у добавках, є основним структурним білком в організмі. Він забезпечує міцність сполучної тканини та її гнучкість. Подбайте про своє здоров’я!

Всім міцності суглобів та зв’язок та хороших спортивних результатів!

 

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ