+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРО БЕТА-АЛАНІН

Бета-аланін є непротеїногенною амінокислотою, яка виробляється ендогенним шляхом у печінці. Крім того, люди отримують бета-аланін через споживання таких продуктів, як яловичина, свинина, м’ясо птиці, лосось, сардини, тунець, білок курячого яйця, молочні та кисломолочні продукти. Самі по собі ергогенні властивості бета-аланіну обмежені; проте бета-аланін був ідентифікований як попередник, що обмежує швидкість синтезу карнозину, і було доведено, що він підвищує рівень карнозину в скелетних м’язах людини.

Показано, що дози бета-аланіну від 4 до 6 г/день підвищують концентрацію карнозину в м’язах до 64 % через 4 тижні і до 80 % через 10 тижнів.

Дослідження продемонстрували, що індивідууми відрізняються за величиною відповіді на 5-6 тижневий прийом бета-аланіну (4,8 г/день), причому у тих, хто добре реагує, концентрація карнозину в м’язах збільшується в середньому на 55%, а у тих, у кого низький рівень реагування, – у середньому на лише 15 %. Різниця між пацієнтами з високою та низькою відповіддю, здається, принаймні частково, пов’язана з базовим вмістом карнозину в м’язах і складом м’язових волокон.

Концентрація карнозину також може знижуватися з віком і, швидше за все, залежить від звичного споживання продуктів, що містять карнозин (наприклад, яловичини, свинини, птиці, риби тощо).

Незважаючи на це, добавки бета-аланіну все одно підвищать концентрацію карнозину, незалежно від низьких або високих базових рівнів, причому верхня межа концентрації карнозину в м’язах ще не визначена.

У той час як дослідження показали більш високий вихідний вміст карнозину в литковому м’язі спринтерів та спортсменів, які займаються силовим тренуванням порівняно з нетренованими людьми, було також доведено, що добавки бета-аланіну підвищують рівень м’язового карнозину у тренованих атлетах і у людей, які не тренуються.

Недавнє дослідження Бекс та ін. припускає, що підвищення концентрації карнозину в м’язах може бути дещо вищим у тренованих спортсменів порівняно з неспортсменами, які приймають бета-аланін, але необхідні додаткові дослідження, щоб повторити цей висновок і врахувати потенційні відмінності в концентраціях окремих м’язових волокон.

Велика частина досліджень, що оцінюють збільшення карнозину в м’язах, проводилася на молодих чоловіках, але дані також свідчать про те, що добавки бета-аланіну ефективні для жінок та людей похилого віку.

За останні десять років бета-аланін став одним із найпопулярніших інгредієнтів спортивного харчування. Незважаючи на те, що це відносно нещодавно, з першим дослідженням на людях, опублікованим у 2006 році, використання та рецептура бета-аланіну поширилася майже на всі формули перед тренуванням на ринку, а також у ряді щоденних формул і формул для відновлення.

Міжнародне товариство спортивного харчування (ISSN) надає об’єктивний і критичний огляд механізмів і використання добавок бета-аланіну.

На підставі поточної доступної літератури висновки ISSN такі:

1) Чотири тижні прийому добавок бета-аланіну (4–6 г щодня) значно підвищують концентрацію карнозину в м’язах, таким чином діючи як внутрішньоклітинний pH-буфер;

2) Добавки бета-аланіну в даний час здаються безпечними для здорових людей у рекомендованих дозах;

3) Єдиним зареєстрованим побічним ефектом є парестезія (поколювання), але дослідження показують, що його можна пом’якшити, використовуючи розділені нижчі дози (1,6 г) або використовуючи формулу з пролонгованим вивільненням;

4) Було показано, що щоденне вживання 4-6 г бета-аланіну протягом принаймні 2-4 тижнів покращує продуктивність фізичних вправ з більш вираженим ефектом у відкритих кінцевих завданнях/випробуваннях на час тривалістю від 1 до 4 хвилин;

5) Бета-аланін зменшує нервово-м’язову втому, особливо у людей похилого віку, і попередні дані вказують на те, що бета-аланін може покращити тактичну ефективність;

6) Поєднання бета-аланіну з іншими однокомпонентними або багатокомпонентними добавками може бути корисним, якщо добавка бета-аланіну достатньо висока (4–6 г щодня) і достатньо довго (мінімум 4 тижні);

7) Необхідні додаткові дослідження, щоб визначити вплив бета-аланіну на силу, показники витривалості понад 25 хвилин, а також інші переваги карнозину для здоров’я.

Джерело

В лінійці компанії  MST® NUTRTION є наступні продукти з бета-аланіном:
MST® Beta-Alanine RAW pre-workout | Амінокислота Бета-Аланін Без смаку 500 грам

MST® Beta-Alanine PWO pre-workout | Амінокислота Бета-Аланін Без смаку 300 грам

MST® BCAA Energy Персик🍑35 порцій 315 грамів

MST® BCAA Energy Полуниця-Лимон 35 порцій 315 грамів

MST® Beta Alanine + Caffeine | Амiнокислота Бета Аланiн + Кофеїн 90 таблеток

 

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ