+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Амінокислоти – найважливіший структурний елемент організму.

Амінокислоти – найважливіший структурний елемент організму. Вони є ключовим будівельним матеріалом тіла і необхідні кожній людині, особливо тим хто займається спортом. Розберемося, що являють собою амінокислоти, які з них є особливо важливими і розповімо основні джерела надходження.

Що таке амінокислоти?

Амінокислоти – це органічні речовини, що є основним елементом побудови білків тварин та людини. Загалом у живих організмів виділяють 20 амінокислот – ця кількість визначається генетичним кодом. Більше 70% маси тіла та 90% м’язів людини становлять амінокислоти. Для здоров’я ендокринної системи потрібна наявність всіх амінокислот, тому що з них виробляються гормони.

Якщо амінокислоти не синтезуються організмом і надходять лише з харчуванням, вони належать до незамінних (EAA). EAA – найважливіша категорія, оскільки саме їх недолік призводить до серйозних наслідків та захворювань.

Також в організмі присутні замінні (які синтезуються самостійно або надходять з їжею) та умовно замінні амінокислоти (створюються іншими амінокислотами).

Замінними вважаються аланін, аспартат, глутамат, аспарагін, глютамін, пролін, гліцин, серин. Умовно замінні та частково замінні – це гістидин, аргінін, цистеїн, тирозин.

У науковому співтоваристві виділяють 9 незамінних амінокислот, проте деякі дослідники виключають гістидин і працюють із 8 елементами. До незамінних амінокислот відносяться валін, лейцин, ізолейцин, треонін, метіонін, фенілаланін, триптофан, лізин, гістидин.

 

Ключовою відмінністю незамінних амінокислот від інших груп є необхідність їх надходження ззовні. Організм обов’язково повинен отримувати їх із харчуванням або у вигляді добавок.

Незамінні амінокислоти у спорті та який вплив мають

Повний спектр незамінних амінокислот працює у спорті краще, ніж їх комбінації чи окремо. Раніше вважалося, що основною спортивною амінокислотною добавкою є BCAA (ізолейцин + валін + лейцин). Однак, BCAA є ланкою, необхідною для отримання спортивних результатів. У спорті головною добавкою є EAA – ефективність має наукову доказову базу.

При наборі м’язової маси, щоб значно збільшити синтез білка вище за базовий рівень, організму потрібні всі 9 незамінних амінокислот. BCAA більше захищають м’язи від розпаду, а EAA допомагають набирати м’язову масу. Застосування добавок EAA у поєднанні із силовими навантаженнями стимулюють синтез м’язового білка.

До основних завдань EAA належить:

– Зниження втоми організму;

– Поліпшення спортивних показників;

– Прискорення відновлення після тренувань.

Крім впливу на спортивні результати, незамінні амінокислоти активно використовуються в медицині та рекомендуються людям із недостатністю сполучної тканини, проблемами із суглобами. У косметології EAA використовують у програмах омолодження.

Джерела незамінних амінокислот

Основними джерелами незамінних амінокислот є продукти. Лідери з вмісту EAA тваринного походження:

– Яйця;

– Молоко;

– Мясні продукти;

– Морська риба.

У продуктах рослинного походження незамінні амінокислоти у великій кількості присутні в:

– Сої;

– Сочевиці;

– Червоної квасолі;

– Нуті.

Харчування сучасної людини в більшості випадків незбалансоване, тому спостерігається гостра нестача поживних речовин та амінокислот. Щоб вирішити проблему та дати організму необхідний будівельний матеріал для м’язів та здоров’я органів, можна використовувати MST® BCAA&EAA Zero.

Точні дефіцити амінокислот визначаються за допомогою лабораторних аналізів. Залежно від результату, підбираються моно-добавки, що містять по 1 амінокислоті, або комплекси, що містять кілька амінокислот. Найпотужніший і найважливіший комплекс – це EAA.

За допомогою амінокислотної добавки MST® BCAA&EAA Zero найшвидше заповнюється дефіцит – компоненти представлені в біодоступній формі та легко засвоюються організмом. Далі необхідно стежити за кількістю білка в раціоні (до 2 г на 1 кг ваги).

Незамінні амінокислоти необхідні кожній людині незалежно від віку та активності. Щодня потрібно забезпечувати організм достатньою кількістю EAA з їжею (переважно з м’ясних продуктів), а також заповнювати дефіцит за допомогою добавок, які в найкоротші терміни допомагають відновити баланс.

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ