+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Вітамін B (група вітамінів): Значення, джерела та наслідки нестачі

Вітаміни групи В дуже важливі, для нормального функціонування організму їхню користь не можна недооцінювати. Ці вітаміни, будучи водорозчинними, легко засвоюються організмом, але не можуть зберігатися в ньому, що підкреслює їхню щоденну необхідність.

Група містить різноманітні вітаміни, такі як тіамін (В1), рибофлавін (В2), ніацин (В3), пантотенову кислоту (В5), вітамін В6, біотин (В7), фолієву кислоту (В9) і вітамін В12, кожен з яких виконує свої специфічні функції в організмі.

Добові потреби вітамінів групи В різняться залежно від:

  • віку
  • статі
  • вагітності
  • сезону
  • способу життя

    Кожен вітамін має свою власну денну потребу, яку потрібно задовольнити через харчування або прийом вітамінних добавок.

Харчові джерела вітамінів групи В дуже різноманітні. Вівсянка, рис, ячмінь та інші цільні злаки багаті на тіамін (В1) і ніацин (В3). М’ясо, включно з яловичиною, птицею, свининою, а також риба, особливо лосось і тунець, містить різні вітаміни групи В, включно з вітаміном В12 і піридоксином (В6). Молочні продукти – молоко, йогурт і сир, надають пантотенову кислоту (В5) і рибофлавін (В2). Арахіс, мигдаль, фундук і насіння соняшнику багаті на біотин (В7), а овочі, як-от шпинат і броколі, а також фрукти, наприклад, банани і цитрусові, містять фолієву кислоту (В9).

Кожен вітамін групи В виконує свої унікальні функції, підтримуючи нормальне функціонування органів і систем:

У нервовій системі важливу роль відіграють: тіамін (В1), рибофлавін (В2) і піридоксин (В6).
Ніацин (В3), пантотенова кислота (В5) і біотин (В7) допомагають організму перетворювати їжу на енергію.
Пантотенова кислота (В5) і піридоксин (В6) сприяють здоровій травній системі.
Вітаміни групи В допомагають справлятися зі стресом, покращують психічне благополуччя і впливають на роботу імунної системи, сприяючи зростанню і розмноженню клітин.

Дефіцит вітамінів групи В може призвести до різних проблем, включно з порушенням нервової системи, проблемами зі шкірою і волоссям, травними порушеннями, стомлюваністю і стресом, а також іншими захворюваннями.
Первинні симптоми нестачі вітамінів – втома і перепади настрою, а також ураження шкіри. Вітаміни групи В впливають сильніше, якщо вживати їх разом, але надмірне вживання одного з вітамінів може спричинити порушення у всмоктуванні інших. Однією з причин нестачі вітамінів групи В є збільшене споживання цукру, внаслідок чого в кишківнику утворюється мікрофлора, яка не підходить для вітамінів групи В.

Слід пам’ятати, що надлишок вітамінів групи В також може бути небезпечним. Гіпервітаміноз може спричинити різні симптоми, такі як почервоніння шкіри, запаморочення, розлади шлунка, поколювання шкіри та порушення сну. Тому важливо дотримуватися рекомендованого дозування під час прийому вітамінних добавок і стежити за балансом вітамінів групи В.

Вітаміни групи В відіграють ключову роль у підтримці здоров’я. Регулярний прийом цих вітамінів допомагає підтримувати організм в оптимальному стані. Однак перш ніж приймати вітамінні добавки, рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути можливих надлишків і небажаних побічних ефектів.

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ