+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0

«ВБИВЦЯ ГИГАНТІВ» РОМАН ЮЩЕНКО ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ТУРНІРУ «МІСТЕР ОЛІМПІЯ»

Тріумф на турнірі професіоналів «2023 Mr Big Evolution Pro Portugal-2023» (м. Ешторіл , Португалія, 9 липня 2023 року, бодібілдинг, категорія до 212 фунтів) відкрив дорогу українському бодібілдеру, атлету MST Team Роману Ющенку на турнір-мрію «Містер Олімпія».

2023 року конкурс «Містер Олімпія» прийматиме Орландо, США, з 3 по 5 листопада.

Напередодні подорожі за океан ми поспілкувалися з Романом Ющенком про його професійну кар’єру, про принципи побудови тренувального процесу та харчування, про спортивні добавки та інші складові його успіху.

MST: – Романе, після того, як Ви отримали про-карту у 2019 році, Ви розуміли, що отримання кваліфікації на «Олімпію» – це лише питання часу чи Ви до останнього не хотіли загадувати про виступ на «Олімпії»?

Роман Ющенко: – Я ніколи не загадую наперед. Бодібілдингом, займаюся насамперед через любов до цього спорту, а вже потім заради змагань.

MST: – У чому, на Вашу думку, основна складність у побудові кар’єри у професіоналах?

Р.Ю.: – Основна складність побудови кар’єри полягає в матеріальній складовій. Це великі фінансові вкладення: якісна їжа, спортивні добавки, різні відновлювальні процедури, а також дорогі перельоти та проживання за кордоном для участі у професійних турнірах.

MST: – Кого можеш назвати найкращим прикладом серед про, на кого ми повинні дивитися та вчитися? Чия історія тебе надихає найбільше?

Р.Ю.: – Однозначно це Олег Кривий. Хлопець із маленького містечка, із простої родини, спочатку не маючи нічого, окрім сильного бажання, прагнення та дисципліни, зміг досягти рівня найвидатнішого бодібілдера в історії України, крім цього реалізувавши себе і в бізнесі (хто не знає, у Олега дві тренажерні зали).

MST: – У Вас в активі два виступи на професійній сцені між якими практично чотири роки і, можна сказати, відбувся неймовірний прогрес у результаті та у формі. Які висновки зробили після прем’єрного виступу у 2019 році на турнірі «Румунія Про»?

Р.Ю.: – Після виступу в Румунії у 2019-му році я виніс для себе головний урок: підготовка до турнірів IF ВВ Рго League – це не найкращий час для експерементів у дієті.
© Не варто “винаходити велосипед” . Всі новомодні дієти – це лише пошук легких шляхів для досягнення мети , яких, на жаль, не існує .

MST: – Здавалося б, все проти Вас: війна в Україні, відсутність змагальної практики, але Ви прийняли рішення брати участь у турнірі «2023 Mr Big Evolution Pro Portugal-2023». Що чи хто Вас надихнув ухвалити рішення готуватися та знову вийти на сцену? Як проходила підготовка до турніру? Які цілі ставили собі?

Р.Ю.: – Головною моєю натхненницею та підтримкою є моя дружина Валя. Саме завдяки їй я повернувся до змагального спорту. Вона створила для мене всі умови, щоб я міг готуватися і ні на що не відволікатися. Якось вона сказала мені: «Невідомо, як довго триватиме війна. Невідомо, що на нас чекає завтра, і чи настане взагалі для нас завтрашній день. Треба діяти зараз, адже найкращого часу може й не бути».

MST:  – Що допомогло Вам обійти конкурентів на турнірі в Португалії? У чому була ваша перевага?

Р.Ю.: – Турнір у Португалії я виграв завдяки тому, що показав кращу якість форми, ніж мої суперники, хоч і важив менше за інших. В черговий раз мені вдалося довести, що в бодібілдингу власна вага – це всього лише цифра на вагах.

MST: – Які емоції Вам подарувала перемога, а разом із нею завойована путівка на турнір «Містер Олімпія»?

Р.Ю.: – Вперше у своїй кар’єрі я плакав від радості після своєї перемоги. Думаю, тут і додати нічого.

MST: – Хто Вас зараз тренує, консультує чи Ви готуєтеся без тренера? Дуже часто потрібен погляд із боку, особливо на підготовці. Самому складно оцінити себе.

Р.Ю.: – З 2015 року я готуюся виключно сам, спираючись на свій досвід та знання. Мені подобається вивчати себе, свій організм

MST: – Якого тренувального стилю Ви зараз дотримуєтеся? Чи має він якісь особливості?

Р.Ю.: – Основою мого тренувального стилю є гранична концентрація та контроль. Ставка робиться на поліпшення м’язової іннервації, а не на безконтрольне збільшення робочих ваг. Такий стиль допомагає мені уникати травм. Для мене важливо зберегти здоров’я та виступати на високому рівні якомога довше.

MST: – Які принципи використовуєте у харчуванні. Сильно себе обмежуєте у міжсезоння та на «сушці»?

Р.Ю.: – Цілий рік я харчуюся практично однією і тією ж їжею, змінюється лише її кількість та співвідношення БЖВ. Основу раціону складають крупи, яйця, м’ясо, риба, овочі та фрукти. Раз на тиждень можу дозволити собі читміл . Мені зручно перебувати в такому режимі.

MST: – Ви робите щось особливе, готуючись до «Містер Олімпія»? Мається на увазі, чи була якась різниця між підготовкою до «Олімпії» та до попереднього виступу? Усі знають, наскільки серйозно Ви ставитеся до своїх тренувань, проте не можна забувати і про те, що «Олімпія» – це щось особливе, якась віха в кар’єрі кожного культуриста.

Р.Ю.: – На підготовці до « Містер Олімпія» я почав приділяти багато часу різним відновлювальним процедурам (масаж, вакуумні банки, кріокамера тощо). А також почав використовувати значно більше спортивних добавок, ніж це було раніше.

MST: – Розкажіть про свою тренувальну систему.

Р.Ю.: – Мій тренувальний спліт на підготовці до «Містер Олімпія» виглядає так

  1. Спина/задня дельта/біцепс
  2. Груди/дельти/трицепс/прес
  3. Квадрицепс/гомілка
  4. Відпочинок
  5. Спина/задня дельта/біцепс
  6. Груди/дельти/трицепс/прес
  7. Задня поверхня стегна/гомілка.

MST: – Одне з найважливіших питань, яке, як правило, вирішується в останній тиждень – збереження балансу між якістю та наповненістю. У вас є якісь особисті прийоми, які допомагають вам зробити кращу форму?

Р.Ю.: – Все залежить від поточної форми. Підведення до змагань дуже тонкий процес і кожне підведення відрізняється від попереднього .

MST: – Яким продуктам спортивного харчування надаєте перевагу під час підготовки до турнірів?

Р.Ю.: – Як я вже й казав, на підготовці до «Містер Олімпія» я використовую велику кількість спортивних добавок відомого бренду MST Nutrition : протеїн , ВСАА&ЕАА, цитрулін , креатин, глютамін , магній , цинк, вітаміни А, В, С, D , Омега-3, габа, триптофан, мелатонін , коензим q 10, інозин , МСМ. Всі ці добавки сприяють більш швидкому та якісному відновленню , а також підвищують продуктивність тренувань.
У професійному бодібілдингу роль спортивного харчування має дуже важливе значення і перелік добавок, що використовуються дуже широкий, залежно від потреб і особливостей дієти кожного спортсмена. Вдячний компанії MST за те, що проходимо цей шлях до «Олімпії» разом.

MST: – Які новинки в лінійці MST Nutrition тебе приємно здивували цього року?

Р.Ю.: – Новий сироватковий протеїн MST BEST Whey Protein з використанням сировини Volac , яка має просто приголомшливий смак, відмінно засвоюється і легко розмішується в шейкері. Також дуже сподобалася добавка рідкий магній цитрат + Вітамін В 6 , яка просто необхідна спортсменам, які потребують якісної роботи м’язів та постійного припливу енергії.

MST: – Фінансові витрати та результат у будівництві власного тіла – це взаємопов’язані речі?

Р.Ю.: – Безумовно! Професійний бодібілдінг – це дуже витратний вид спорту.

MST: – Наскільки важливо бути медійним у професійному бодібілдингу?

Р.Ю.: – У сучасному світі медійність спортсмена безпосередньо впливає на його дохід. Чим більша популярність і впізнаваність, тим більша ймовірність підписання вигідного спонсорського контракту. Кількість підписників у соціальних мережах часом має більше значення, ніж кількість завойованих трофеїв, і це об’єктивна реальність.

MST: – Якщо вам зустрічається негативний коментар або до вас доходять слова хейтерів з мережі, як ви реагуєте?

Р.Ю.: – Я абсолютно байдужий до хейту . Думка хейтерів мене не хвилює, то ця думка не є для мене авторитетною.

MST: – Хто Вас супроводжуватиме на «Олімпії»?
Р.Ю.:
– На « Містер Олімпія» мене супроводжуватиме моя дружина, а також відомий український тренер та функціонер у світі бодібілдингу.

MST: – Про цілі виступу на турнірі «Містер Олімпія», знаючи Ваш професійний підхід до всього, чим Ви займаєтесь , не питатимемо. Лише побажаємо удачі та отримати максимальне задоволення від історичного моменту.

Р.Ю.:  – Дякую Вам величезне за вашу підтримку та вагомий внесок у мою підготовку до найголовнішого турніру у світі бодібілдингу!

×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ