+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Що потрібно знати про сертифікацію дієтичних добавок

Спортивне харчування в наш час досить популярне не лише серед спортсменів, а й серед людей, які захоплюються здоровим способом життя.

Доповнення раціону різноманітними дієтичними добавками – невід’ємна частина культури харчування сучасних людей. До вибору спортивних добавок споживачі ставляться дуже прискіпливо, щоб придбати якісну і дієву продукцію. Тому ми часто чуємо про те, що продавці дієтичних добавок, або як прийнято їх називати – БАДів або спортивного харчування, зобов’язані надати покупцям за їх вимогою сертифікат якості або відповідності. Це не відповідає дійсності.

На сьогоднішній день законодавство України не зобов’язує виробників дієтичних добавок (біологічно-активних добавок, спортивного харчування) оформляти сертифікати відповідності та проводити конкретні випробування продуктів харчової промисловості.

У 2015 році в ході реформування системи охорони здоров’я процедура реєстрації спортивного харчування була змінена. У зв’язку з цим висновки санітарно-епідеміологічної експертизи на функціональні продукти та продукти харчування для спортсменів більше не видаються.

Наразі термін «біологічна-активна добавка» виведено із ужитку і на заміну йому Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» встановив поняття «дієтична добавка», тобто, харчовий продукт, що споживається у невеликих визначених кількостях додатково до звичайного харчового раціону, який є концентрованим джерелом поживних речовин, у тому числі білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин і т.д, та виготовлений у вигляді таблеток, капсул, драже, порошків, рідин або інших формах.

Таким чином, діяльність із виготовлення та торгівлі біологічно активними добавками не потребує жодного ліцензування з боку держави, оскільки такі добавки є харчовим продуктом, а не лікарським засобом, а тому можуть виготовлятись без потреби у отриманні жодних дозвільних документів. Окрім того, саме в силу належності до харчових продуктів БАДи можуть розповсюджуватись не лише в аптеках, оскільки не є лікарським засобом.

Виключенням є БАДи, які підпадають під термін «новітній харчовий продукт»,тобто ті, в складі яких є компоненти, що раніше не були на ринку України.

За бажанням виробника або продавця, шляхом отримання експертних висновків від певних акредитованих МОЗ лабораторій можна підтвердити якість БАДів.Але, підкреслюємо, отримання будь-яких сертифікатів на дієтичні добавки відповідно до законодавства України відбувається лише за власної доброї волі продавця або виробника цих добавок.

 


Інформаційний лист Державної СЕС України від 18.09.2015 року № 02.02./871-І

 

 

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ