+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0

КАВА ТА СПОРТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

КАВА ТА СПОРТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ.

ПОЗИЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ТОВАРИСТВА СПОРТИВНОГО ХАРЧУВАННЯ

На основі огляду та критичного аналізу літератури щодо вмісту та фізіологічного впливу кави, пов’язаного з фізичною та когнітивною продуктивністю, проведеного експертами в цій галузі та обраними членами Міжнародного товариства спортивного харчування (ISSN), наступні висновки представляють офіційну позицію. Товариства:

Кава — це складна матриця із сотень сполук. Вони споживаються з великою варіативністю залежно від розміру порції, типу зерен (наприклад, звичайна арабіка проти робусти) та методу заварювання (температура води, метод смаження, розмір помелу, час та обладнання).

Компоненти кави, включаючи кофеїн, мають нервово-м’язовий, антиоксидантний, ендокринний, когнітивний та метаболічний ефекти, які впливають на виконання вправ і відновлення.

На фізіологічні ефекти кави впливають доза, час прийому, незначне звикання (до кави чи кофеїну), нутригенетика та, можливо, відмінності кишкової мікробіоти, стать і стан підготовки.

Кава та/або її компоненти покращують результативність у часовому діапазоні активності від часу реакції, через короткі силові вправи та до аеробних часових рамок у більшості, але не у всіх дослідженнях. Ці широкі та різноманітні ефекти були продемонстровані у чоловіків (переважно) та у жінок, з ефектами, які можуть відрізнятися від споживання кофеїну як такого. Потрібні додаткові дослідження.

Оптимальним дозуванням і часом є приблизно дві-чотири чашки (приблизно 473–946 мл або 16–32 унції) типової гарячо завареної або відновленої розчинної кави (залежно від індивідуальної чутливості та розміру тіла), що забезпечує кофеїновий еквівалент 3–6 мг/кг (серед інших компонентів, таких як хлорогенова кислота приблизно 100–400 мг на чашку) за 60 хвилин до тренування.

Кава має історію суперечок щодо побічних ефектів, але загалом вважається безпечною та корисною для здорових людей, які займаються фізичними вправами, у вказаному вище діапазоні доз.

Кава може служити транспортним засобом для інших дієтичних добавок і може взаємодіяти з поживними речовинами в інших продуктах.

Існує нестача літератури, яка вивчає специфічні для кави ергогенні та реабілітаційні ефекти, а також варіабельність операційного визначення «кави», що робить висновки більш складними, ніж при дослідженні багатьох інших форм доставки кофеїну.

Для шанувальників кави в лінійці продуктів компанії MST® є протеїн преміум-класу зі смаком холодної кави – MST® BEST ISOLATE PROTEIN+Caffeine, вживання якого сприятиме:
– Збільшенню м’язової маси, поліпшенню силових показників, захисту м’язів від катаболізму;
– Швидкому приросту сухої м’язової маси;
– Підтримці м’язів під час та після тренувань;
– Підтримці м’язів під час дієти;
– Підсиленню синтезу білка при наборі м’язової маси;
– Позитивному впливу на фізичну активність за рахунок кофеїну у складі;
– Нормалізації обміну речовин;
– Зміцненню імунітету.

Також прихильники бадьорого тренінгу знайдуть для себе продукти MST® NUTRITION з кофеїном:

Hurricane Pump –  передтренувальний комплекс, який розроблений для фізично активних людей, любителів інтенсивних та силових тренувань.

MST® Fat Killer –  безпечний жироспалювач;

MST® Guarana 22% –  продукт, який допоможе організму людини, коли необхідно поповнити запаси енергії, якої бракує;

MST® BCAA Energy – збалансований амінокислотний продукт, який являє собою комбінацію амінокислот ВСАА, що швидко поглинаються, з розгалуженим ланцюгом, з кофеїном, таурином і бета-аланіном;

MST® Beta Alanine + Caffeine – джерело природної амінокислоти бета аланіну з додаванням тонізуючої речовини кофеїну в таблетованій формі.

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ