+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Гуарана: які переваги?

Гуарана – це рослинний екстракт, що міститься в багатьох енергетичних напоях. Він містить кілька біологічно активних сполук і може мати різні переваги для здоров’я, наприклад, підвищувати рівень енергії та покращувати когнітивні здібності.

Споживання гуарани в Бразилії сягає корінням у глибину століть. Серед традиційних способів її використання – джерело енергії та засіб від головного болю і лихоманки.

Купити MST® Guarana 22% 120 caps

З тих пір дослідження виявили безліч інших потенційних застосувань цього універсального рослинного екстракту:

 1. Може збільшити енергію.

Природні стимулятори містяться в популярних продуктах харчування та напоях, таких як у каві, у чорному чаї та теобромін у шоколаді

 1. Може покращити пізнання.

Систематичний огляд і мета-аналіз 2023 року, опублікований в журналі «Trusted Source», показав, що вживання гуарани може збільшити час реакції під час виконання когнітивних завдань. Це може зменшити втому і підвищити пильність, час реакції, увагу.

 1. Може зменшити запалення.

Гуарана має протизапальні властивості. У дослідженні порівнювалася ефективність порошку гуарани з кофеїном у зменшенні запалення у щурів з підвищеним рівнем холестерину. Порошок гуарани мав більш виражений протизапальний ефект, ніж кофеїн.

 1. Може мати антиоксидантні властивості.

У дослідженні 2017 року Trusted Source вивчали вплив води зі смаженого насіння гуарани на аскарид і дійшли висновку, що гуарана має антиоксидантні властивості. Антиоксиданти націлені на вільні радикали, які шкодять клітинам. Пошкодження вільними радикалами може призвести до таких проблем, як хвороби серця та рак. Антиоксиданти сповільнюють або навіть запобігають цій шкоді.

 1. Може мати антивіковий ефект.

Ознаки антивікових властивостей гуарани включають подовження тривалості життя, зменшення зниження м’язової функції, менше ознак генетичних нейродегенеративних розладів.

 1. Може сприяти загоєнню ран.

Гуарана може мати ранозагоювальні властивості. Дослідники використовували смажене насіння P. cupana та свіжі ягоди асаї для створення екстракту гуарани-асаї (GA), який вони випробували на дощових черв’яках після ампутації хвоста. Екстракт ГА прискорив процес загоєння у черв’яків.  Через 24 години клітини, що зазнали впливу ГА, мали вищу концентрацію колагену без будь-яких відхилень від норми.

 1. Може допомогти у схудненні.

Дослідження 2019 року показало, що гуарана може допомогти у схудненні. Проаналізувавши вплив чотирьох різних дієт, якими годували щурів лінії Вістар протягом 18 тижнів, дослідники дійшли висновку, що порошок гуарани запобігає збільшення ваги, резистентність до інсуліну, порушення метаболізму.

Це сталося тому, що гуарана виявилася:

-розширює бурий жир, який спалює калорії;

-генерувати нові мітохондрії, створюючи більше хімічної енергії;

-змінює мікробіоту кишечника;

активує AMPK, який стимулює метаболізм.

Купити MST® Guarana 22% 120 caps

 1. Може полегшити біль.

Згідно з оглядом 2018 року, протизапальна дія гуарани може полегшити біль. Учасники дослідження, які отримували опромінення з приводу раку голови та шиї, відчули полегшення болю від гуарани. Вони приймали 100 міліграмів (мг) сухого екстракту гуарани щодня протягом 3 тижнів. Знеболюючий ефект гуарани може бути зумовлений вмістом кофеїну. Кофеїн може зменшувати біль, взаємодіючи з аденозиновими рецепторами.

 1. Може знизити рівень холестерину.

Дослідження 2022 року, проведене надійним джерелом, виявило докази того, що порошок насіння гуарани може допомогти контролювати рівень холестерину. У дослідженні було виявлено, що гуарана:

-пригнічує ферменти підшлункової залози, що перетравлюють жири;

-зменшує розчинність холестерину;

-зменшує абсорбцію холестерину;

-знижує внутрішньоклітинний рівень транспортерів холестерину.

 1. Може захистити здоров’я очей.

У дослідженні 2017 року вивчався зв’язок між зором і споживанням гуарани у людей похилого віку. Дослідження показало, що ті, хто повідомляв про хороший зір, також вживали гуарану більш регулярно, ніж ті, хто мав поганий або нормальний зір.

Гуарана – це екстракт рослини Paullinia cupana. Він містить кілька біологічно активних хімічних речовин, у тому числі стимулятори кофеїн, теофілін і теобромін.

Окрім того, що гуарана допомагає людині відчувати себе більш бадьорою та уважною, вона може мати протизапальну та знеболювальну дію.

Купити MST® Guarana 22% 120 caps

×
×

  СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ