Останнім часом все більше пишуть та говорять про здоров’я нашого кишечника. Останні роки принесли нам низку нових відкриттів щодо впливу мікрофлори кишечника людини на наше здоров’я та хвороби.
Бактерії, які живуть у нашому кишечнику, потенційно можуть впливати на стан та функціонування інших систем та органів. Виявляється, не лише вітаміни, а й пробіотики у вигляді добавки підтримують розвиток нормальної мікробіоти, а у разі її порушення допомагають зменшити кількість патогенних мікроорганізмів та відновити баланс між штамами.
Коротко про кишкову мікрофлору
Немає сумнівів, що здорова бактеріальна флора кишечника є основою сильної імунної системи. Попри те, що може здатися, робота нашого кишечника не обмежується лише травними процесами. На жаль, досі мало хто усвідомлює, що мікробіота кишечника глибоко впливає на роботу всього нашого організму.
Сприятливі для людини кишкові мікроорганізми, серед іншого:
- виробляють вітаміни групи В;
- борються з патогенними вірусами, бактеріями та грибками;
- виробляють коротколанцюгові жирні кислоти.
Також вони благотворно впливають на здоров’я мітохондрій та допомагають регулювати наш обмін речовин, наприклад, вони покращують чутливість до інсуліну у людей, які борються із проблемою надмірної ваги чи ожиріння.
Також варто відзначити, що наш кишковий мікробіом має домінуючий вплив на наше самопочуття — кишечник пов’язаний з мозком через блукаючий нерв, який є найдовшим нервом у нашому організмі, тому все, що відбувається в нашому кишечнику, матиме вплив на нашу психіку і навпаки.
Пробіотики – які варто вибрати?
Спочатку варто відзначити, що для забезпечення ефективності добавок слід вибирати препарати, що містять не менше 10 мільярдів колоній (10 мільярдів КУО). Хороший пробіотик повинен бути стійкий до шлункової кислоти та солей жовчних кислот.
Крім того, штами, присутні в даному препараті, повинні мати здатність гніздитися в слизовій оболонці кишечника. Також варто зазначити, що людям із синдромом SIBO (надмірне бактеріальне зростання в тонкому кишечнику) слід з обережністю включати до препарату пребіотики, оскільки пребіотики зазвичай шкідливі.
Пребіотики – це речовини, якими харчуються бактерії (у широкому значенні). До найбільш популярних пребіотиків у пробіотичних добавках відносяться: фруктоза, ФОС (фруктоолігосахариди), ГОС (галактоолігосахариди), фруктани та спиртові цукри (поліоли).
Препарати, що містять пребіотики та пробіотики, можна застосовувати (профілактично) у здорових людей. Для лікування вже існуючого розладу травлення ця комбінація може лише посилити симптоми.