+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Розвінчуємо міфи – вся правда про обмін речовин

Багато людей помилково пов’язують частоту дефекації зі швидкістю метаболізму. Кажуть, що чим частіше відвідування туалету, то швидше обмін речовин. Зрозуміло, що подібні заяви не мають нічого спільного з істиною.

Велике непорозуміння

Дуже часто можна зустріти думки, що швидкість обміну речовин визначається тим, як часто ви ходите до туалету. Це, звичайно, помилка, адже швидкість обміну речовин не має нічого спільного зі швидкістю кишкового транзиту, це два різні аспекти фізіології людини.

Часто буває, що швидкість кишкового транзиту низька, що може бути пов’язане із занизьким вмістом клітковини, а швидкість метаболізму висока, і навпаки, тобто ваш метаболізм може бути повільним, а швидкість кишкового транзиту може бути прискореною.

Виявляється, люди, що належать до класу людей зі швидким обміном речовин, можуть страждати від запорів, так само як люди з повільним обміном речовин можуть страждати від діареї. Нездатність розрізняти ці аспекти може призвести до необачних рішень.

Як ми знаємо, уповільнений обмін речовин багато в чому пов’язаний зі схильністю до накопичення жирової тканини, тому люди, які бажають схуднути, часто вдаються до проносних засобів, сподіваючись, що це їм допоможе. Насправді така практика може призвести, серед іншого, до слабкості природної перистальтики кишківника, що може спричинити низку небезпечних наслідків для здоров’я.

Для ясності: метаболізм окреслюється сукупність біохімічних перетворень і супутніх їм енергетичних перетворень, які у клітинах живих організмів. Серед метаболічних змін можна виділити:

  • катаболічні (розпад);
  • анаболічні (будівництво) перетворення.

У цих процесах беруть участь як ферменти, так і гормони, що виділяються гіпофізом, вітаміни, мінерали, а також інші біологічно активні інгредієнти, що надходять з їжею, тому темп цих змін може змінюватись і залежить від багатьох факторів.

«Я не можу набрати вагу, але їм багато»

Люди, які можуть набрати вагу, часто пояснюють це швидким обміном речовин. Однак на практиці виявляється, що наведене вище твердження вельми неточно, адже не швидкий метаболізм обмежує набір ваги, а кількість споживаних калорій.

Часто з’ясовується, що ця людина не перевищує половини своєї потреби в калоріях. Щоб організм міг нарощувати м’язову масу, ми повинні забезпечити йому відповідні умови, і йдеться про надлишок калорій, який має бути раціонально визначений для задоволення фізіологічних потреб нашого організму.

Немає сумнівів у тому, що наше щоденне меню має покривати потребу у всіх незамінних поживних речовинах (вітамінах, мінералах, екзогенних амінокислотах, незамінних жирних кислотах та клітковині). Раціон повинен бути збалансованим таким чином, щоб не викликати проблем із травленням, млявості чи поганого самопочуття.

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ