+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0

Який колаген краще вибрати для шкіри?

Collagen MST Verisol

Колаген для шкіри: Який саме потрібен?

Одна з найбільш неприємних проблем, з якою стикаються жінки, – старіння шкіри. Так, звісно, чоловіки теж з цим стикаються, але саме жінки страждають від старіння шкіри більше, саме вони йдуть на всілякі хитрощі, намагаючись зберегти шкіру пружною і не допустити появи зморшок. Тож ця стаття адресована в більшій мірі саме представницям прекрасної статі.

Чому старіє шкіра? Нестача колагену!

Я почну трохи здалеку і спробую пояснити, чому шкіра з роками втрачає еластичність і покривається зморшками. Зі старінням організм виробляє все менше і менше нових клітин – це прописна істина. Зменшується виробництво і клітин сполучної тканини – фібробластів. А чим менше виробляється фібробластів, тим менше в організмі буде білків колагену та еластину.

І колаген для шкіри, і еластин надзвичайно важливі для шкіри – вони забезпечують її міцність, дозволяють шкірі відновлювати свою форму після розтягнення або стиснення. Чим їх менше, тим більш в’ялою буде шкіра. Колаген також здатний утримувати воду: зменшення його кількості означає, що шкіра буде ставати сухою, на ній почнуть з’являтися зморшки.

Є фактори, які прискорюють процес старіння шкіри. Куріння, забруднення повітря, вплив ультрафіолетових променів (ну як тут не згадати пристрасть до бронзової засмаги!) – все це призводить до того, що в організмі стає ще менше і колагену, і еластину. З усіма витікаючими наслідками.

Collagen Verisol MST

Як уповільнити процес старіння шкіри за допомогою колагену?

Треба сказати одразу: процес старіння шкіри неможливо ні звернути назад, ні навіть зупинити – його можна лише уповільнити, намагаючись пом’якшити явні ознаки старіння. Що для цього потрібно? Саме так: потрібно зробити так, щоб колагену та еластину в нашому організмі не ставало менше. Тобто, потрібно придумати, яким чином поповнювати їх дефіцит.

Очевидно, що це можна зробити за допомогою гормону росту: синтетичний соматотропін стимулює синтез колагену. Логіка підказує, що приблизно такого ж – тільки більш слабкого – ефекту можна досягти за допомогою стимуляторів секреції гормону росту. З фармпрепаратів це фактично все.

А що, якщо спробувати поповнювати дефіцит колагену, просто приймаючи його всередину у вигляді добавки? Адже якісний соматотропін (а інший не варто навіть намагатися використовувати) далеко не всім по кишені, та й необхідність робити ін’єкції по кілька разів на день створює певні незручності.

Добавки з колагеном і дешевше, і зручніше, але наскільки вони ефективні? Саме про добавки, що містять колаген, і про те, що вони можуть дати в реальності, а не в уяві їхніх творців, ми й будемо говорити далі. І, звичайно ж, я за традицією буду посилатися на дослідження, тим більше, що їх вдалося знайти чимало.

Типи колагену для шкіри в організмі

Колаген – це звичайний білок. По ідеї, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт (ШКТ), він повинен розщеплюватися на амінокислоти – як всі інші білки. Тоді яка різниця, приймав ти колаген або, скажімо, пив сироватковий протеїн – адже і той, і інший потраплять у кров у вигляді амінокислот, просто їхній набір буде відрізнятися.

Це дало підставу багатьом дерматологам стверджувати, що прийом добавок з колагеном позбавлений будь-якого сенсу; найбільш яростно виступав проти їх використання Адам Фрідмен, професор кафедри дерматології університету Джорджа Вашингтона. Було навіть кілька досліджень, що підтверджували правоту шановного фахівця. Але виявилося, що все не так просто.

В тілі людини присутні, в основному, п’ять типів колагену – їх позначають римськими цифрами від I до V.

Так ось, з’ясувалося, що як мінімум один з них – а саме колаген типу II – спокійно проходить через ШКТ, не втрачаючи своєї хімічної структури. Тобто, при прийомі колагену типу II в кров гарантовано потрапляють саме молекули колагену.

На це можна заперечити: колаген типу II характерний для зв’язок і суглобів, в шкірному покриві присутній тільки колаген типів I і III. Але трохи пізніше вдалося встановити, що колаген третього типу також підлягає руйнуванню в мінімальній мірі – і його молекули потрапляють в кров, в основному, в цілості та збереженості. Але і це ще не все.

Що кажуть дослідження про колаген для шкіри?

У 2012-му та 2013-му роках було проведено два дослідження, і їхні результати виявилися достатньо несподіваними. Так, виявилося, що додатковий прийом колагену – абсолютно будь-якого типу – стимулює синтез цього білка самим організмом! Більше того, додатковий прийом колагену стимулює також синтез еластину – білка, який, нагадаю, для шкіри не менш важливий, ніж колаген.

Таким чином, під використання колагену у вигляді добавок було підведено міцну основу, а далі пішло вже «будівництво основної будівлі». Ось результати дослідження, проведеного в 2014 році: «У жінок, які приймали від двох з половиною до п’яти грамів колагену на день у вигляді добавки протягом восьми тижнів, шкіра була помітно більш здоровою і пружною, ніж у тих, хто добавки не приймав».

Ще два дослідження, результати яких можна узагальнити і сформулювати таким чином: «Гідратація шкіри жінок, які приймали рідкий колаген протягом 12 тижнів, покращувалася, а глибина зморшок помітно зменшувалася – шкіра розгладжувалася». Перше датоване 2014 роком, друге – 2015-м.

Було ще чимало досліджень, їхні результати були близькі до тих, які я навів. Якщо узагальнити всі їхні, то можна стверджувати, що, приймаючи добавки, що містять колаген, ви, з високою ймовірністю, зможете підвищити гідратацію і пружність шкіри, а також зменшити кількість і глибину зморшок.

Є припущення, що добавки з колагеном допомагають запобігати появі вугрової висипки (акне), але стверджувати щось напевно з цього приводу поки рано. Потрібні, як це зазвичай говорять у таких випадках, додаткові дослідження.

Як вибрати колаген для шкіри та як приймати?

Якщо ви не полінувалися і прочитали назви досліджень, які наведені в самому кінці, то могли помітити, що в деяких з них йдеться про «пептиди колагену». Це не якась нова розробка, а всього лише інша назва гідролізованого колагену (гідролізату колагену).

Основні три форми колагену:

Якщо у вас на порядку денному стоїть здоров’я та благополуччя вашої шкіри, купувати слід тільки пептиди колагену. Що стосується добової кількості колагену, то для здоров’я шкіри цілком вистачить двох з половиною грамів колагену. Хоча це кількість можна підвищити і до п’яти грамів – так ви отримаєте деякі додаткові переваги. Ще більше підвищувати добову дозу колагену сенсу немає.

Для жителів України та Європи, якісні добавки з колагеном можна придбати у компанії MST Nutrition, яка зарекомендувала себе як надійний постачальник.

Як правильно приймати колаген?

Добавки з колагеном рекомендують приймати курсами по 3 місяці, після чого робити таку ж за тривалістю перерву. На мою думку, це позбавлено всякого сенсу: навіщо переривати прийом того, що стимулює синтез власного колагену? Тим більше, що є зовсім недавнє дослідження (6), яке доводить, що безперервний прийом добавок з колагеном зовсім безпечний.

І ось на що слід звернути особливу увагу: синтез колагену неможливий, якщо в організмі є дефіцит вітаміну С. Тому краще або купувати добавку, яка, крім колагену, містить також вітамін С, або просто приймати приблизно 1 грам вітаміну С на добу у вигляді окремої добавки.

Додатково прийнятий колаген може уповільнити процес старіння шкіри, але він не здатний звернути цей процес назад. Це потрібно розуміти і не чекати якихось небувалих чудес. І краще всього почати приймати добавки з колагеном як можна раніше – тоді ви на довше збережете вашу шкіру здоровою та пружною.

Список досліджень

  • Ruta Ganceviciene, Aikaterini I. Liakou, Athanasios Theodoridis, Evgenia Makrantonaki, and Christos C. Zouboulis. Skin anti-aging strategies. Dermatoendocrinol. 2012 Jul 1; 4(3): 308–319.
  • E Proksch, Michael Schunck, V Zague, Dörte Segger. Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis. December 2013 Skin Pharmacology and Physiology 27(3):113-119.
  • E Proksch, D Segger, J Degwert, M Schunck, V Zague, S Oesser. Oral supplementation of specific collagen peptides has beneficial effects on human skin physiology: a double-blind, placebo-controlled study. Skin Pharmacol Physiol. 2014;27(1):47-55.
  • Maryam Borumand and Sara Sibilla. Daily consumption of the collagen supplement Pure Gold Collagen® reduces visible signs of aging. Clin Interv Aging. 2014; 9: 1747–1758.
  • Maryam Borumand, Sara Sibilla. Effects of a nutritional supplement containing collagen peptides on skin elasticity, hydration and wrinkles. 2015 Journal of Medical Nutrition & Nutraceuticals, vol. 4, issue 1, p.47-53.
  • Cristiana Paul, Suzane Leser, Steffen Oesser. Significant Amounts of Functional Collagen Peptides Can Be Incorporated in the Diet While Maintaining Indispensable Amino Acid Balance. Nutrients. 2019 May 15;11(5):1079.

Автор статті: Юрій Бомбела

×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ