Что такое L-метионин #
L-метионин — одна из важных для организма аминокислот, необходимая для различных химических и метаболических воздействий в организме. Это основной поставщик серы, которая нужна для нормального развития и роста ногтей, кожи и волос. Внешне метионин выглядит как мельчайшие кристаллы без цвета, но со специфическим запахом.
Такая аминокислота не синтезируется организмом самостоятельно, она относится к незаменимым и поступает из продуктов питания или же пищевых добавок.
Как действует L-метионин #
Метионин вступает в реакцию с вредными веществами, тем самым оберегая от уничтожения клетки, способствуя выведению из организма металлов и токсинов. Метионин имеет особое место в создании белков, также он способствует предотвращению эволюционирования жировых отложений в печени. Вдобавок аминокислота — основа для ряда гормонов, таких как адреналин, мелатонин и холин. L-метионин способствует выработке глутатиона, который соревнуется с клеточными радикалами, в силу этого содействует естественному процессу вывода из организма токсинов.
Кроме всего прочего, человеческому организму важно регулярно получать серосодержащие аминокислоты, вроде L-метионин, а именно для синтеза белка и серы.
Для чего нужен метионин-L #
Метионин зачастую применяется в спортивном питании. Спортсменам метионин обязателен для наращивания мышечной массы и исключения из организма аммиака, который возникает в результате распада протеинов. Это находит свое объяснение тем, что вещество содействует процессу выработке белков. Кроме этого, аминокислота затрудняет накопление липидов в клетках печени.
Вместе с тем метионин способен сокращать концентрацию холестерина и фосфолипидов в организме. Наиболее это актуально для людей, которые болеют атеросклерозом. В период беременности назначают для улучшения состояния при токсикозе. В младенческом возрасте его принимают для предотвращения дистрофии, связанной с недостатком в организме белков. Кроме того, вещество способствует избежанию проблем с формированием нервной системы.
Иногда аминокислоту назначают людям с проблемами мочеполовой системы. Она блокирует активность бактерий накапливающихся на стенках мочевыводящих путей и нормализует мочеиспускание. Особенно выраженная эффективность вещества примечается в отношении мочекаменной болезни и цистита.
В придачу отмечается положительное влияние аминокислоты на работу нервной системы.
Катаболизм в организме зависит от метионина, что имеет благоприятное поведение на его работу. Полезная аминокислота отвечает за транспортировку полиненасыщенных жирных кислот. Имеется мнение, что соединение существенно улучшает настроение и также активизирует работу мозга. В определенных ситуациях аминокислоту приписывают для исключения аллергических заболеваний.
Метионин является инициатором биосинтеза белка на рибосомах.Без него невозможно полноценное функционирование транспортной РНК. А также L-метионин – это источник серы для биосинтеза цистеина.
Соединение L-метионина с S-аденозилом принимает участие в реакциях, благодаря которым происходит образование коллагена, креатина, адреналина, сульфата, таурина, холина, лецитина и других фосфолипидов, а также других жизненно важных веществ. Кроме того, метионин снижает окислительный стресс ЖКТ (желудочно-кишечного тракта).
Последствия дефицита L-метионина #
Нехватка характерна предрасположенностью к отекам, в связи с тем, что в организме накапливается слишком много лишней жидкости. Помимо этого, возрастает риск возникновения аллергических симптомов, выпадение волос, иногда даже процесс развития атеросклероза.
В каких продуктах содержится L-метионин #
Получить L-метионин можно не только из биологически активных добавок, но и из продуктов питания, таких как:
- тунец;
- индейка;
- свинина;
- говядина;
- ягнятина;
- курятина;
- твердый сыр (в том числе пармезан);
- семена подсолнечника, тыквы или кунжута;
- орехи (в том числе бразильский или кешью;
- сваренные вкрутую яйца — в частности метионином богат именно яичный белок.
Продуктов питания, которые богаты такой аминокислотой достаточно много, но, самый простой способ получения L-метионина в организм — употребление пищевых добавок от MST Nutrition.
Кому нельзя употреблять L-метионин? #
Противопоказано дополнительное употребление аминокислоты при тяжелой печеночной недостаточности, вирусном гепатите, печеночной энцефалопатии.
Що таке L-метіонін #
L-метіонін — одна з важливих для організму амінокислот, необхідна для різних хімічних і метаболічних впливів в організмі. Це основний постачальник сірки, яка потрібна для нормального розвитку і росту нігтів, шкіри та волосся. Зовні метіонін має вигляд найдрібніших кристалів без кольору, але зі специфічним запахом.
Така амінокислота не синтезується організмом самостійно, вона належить до незамінних і надходить із продуктів харчування або ж харчових добавок.
Як діє L-метіонін #
Метіонін вступає в реакцію зі шкідливими речовинами, тим самим оберігаючи від знищення клітини, сприяючи виведенню з організму металів і токсинів. Метіонін має особливе місце у створенні білків, також він сприяє запобіганню еволюціонуванню жирових відкладень у печінці. До того ж амінокислота — основа для низки гормонів, таких як адреналін, мелатонін і холін. L-метіонін сприяє виробленню глутатіону, який змагається з клітинними радикалами, в силу цього сприяє природному процесу виведення з організму токсинів.
Крім усього іншого, людському організму важливо регулярно отримувати сірковмісні амінокислоти, на кшталт L-метіонін, а саме для синтезу білка і сірки.
Для чого потрібен метіонін-L #
Метіонін часто застосовується в спортивному харчуванні. Спортсменам метіонін обов’язковий для нарощування м’язової маси та виведення з організму аміаку, який виникає в результаті розпаду протеїнів. Це знаходить своє пояснення тим, що речовина сприяє процесу вироблення білків. Крім цього, амінокислота ускладнює накопичення ліпідів у клітинах печінки.
Водночас метіонін здатний скорочувати концентрацію холестерину і фосфоліпідів в організмі. Найбільш це актуально для людей, які хворіють на атеросклероз. У період вагітності призначають для поліпшення стану при токсикозі. У дитячому віці її приймають для запобігання дистрофії, пов’язаної з нестачею в організмі білків. Крім того, речовина сприяє уникненню проблем із формуванням нервової системи.
Іноді амінокислоту призначають людям із проблемами сечостатевої системи. Вона блокує активність бактерій, що накопичуються на стінках сечовивідних шляхів, і нормалізує сечовипускання. Особливо виражена ефективність речовини відзначається щодо сечокам’яної хвороби та циститу.
На додачу відзначається позитивний вплив амінокислоти на роботу нервової системи.
Катаболізм в організмі залежить від метіоніну, що має сприятливу поведінку на його роботу. Корисна амінокислота відповідає за транспортування поліненасичених жирних кислот. Є думка, що сполука істотно покращує настрій і також активізує роботу мозку. У певних ситуаціях амінокислоту приписують для виключення алергічних захворювань.
Метіонін є ініціатором біосинтезу білка на рибосомах, без нього неможливе повноцінне функціонування транспортної РНК. А також L-метіонін — це джерело сірки для біосинтезу цистеїну.
З’єднання L-метіоніну з S-аденозилом бере участь у реакціях, завдяки яким відбувається утворення колагену, креатину, адреналіну, сульфату, таурину, холіну, лецитину та інших фосфоліпідів, а також інших життєво важливих речовин. Крім того, метіонін знижує окислювальний стрес ШКТ (шлунково-кишкового тракту).
Наслідки дефіциту L-метіоніну #
Брак характерний схильністю до набряків, у зв’язку з тим, що в організмі накопичується занадто багато зайвої рідини. Крім цього, зростає ризик виникнення алергічних симптомів, випадіння волосся, іноді навіть процес розвитку атеросклерозу.
У яких продуктах міститься L-метіонін #
Отримати L-метіонін можна не тільки з біологічно активних добавок, а й із продуктів харчування, таких як:
- тунець;
- індичка;
- свинина;
- яловичина;
- ягнятина;
- курятина;
- твердий сир (у тому числі пармезан);
- насіння соняшнику, гарбуза або кунжуту;
- горіхи (зокрема бразильський або кеш’ю;
- зварені круто яйця — зокрема метіоніном багатий саме яєчний білок.
Продуктів харчування, які багаті такою амінокислотою досить багато, але найпростіший спосіб отримання L-метіоніну в організм — вживання харчових добавок від MST Nutrition.
Кому не можна вживати L-метіонін? #
Протипоказано додаткове вживання амінокислоти за тяжкої печінкової недостатності, вірусного гепатиту, печінкової енцефалопатії.